AŞK TESADÜFLERİ SEVER

  • Mehmet Günsür (Özgür)
    Belçim Erdoğan (Deniz)
    Altan Erkekli (Yılmaz)
    Şebnem Sönmez
    Ayda Aksel

Aşk Tesadüfleri Sever son haftaların en gözde filmlerinden biri.  Aşk tesadüflerle başlarsa mı aşk olur ? Aşk tesadüfler sonucumu başlar.
Değişik bir ikilem oldu sanırım, bence aşk tesadüfler sonucu doğar gibi. Aşk zaten karmaşık ben  yazarken karmakarışık oldu gibi:))

Bugün arkadaşımla bu filmi izledik.

Kısaca konusu şöyle


“Aşk Tesadüfleri Sever”, doğumlarından itibaren çocukluk ve ilk gençlik yılları boyunca yolları Ankara’da kesişen, 2010 yılında İstanbul’da tanışan Özgür (Mehmet Günsür) ve Deniz’in (Belçim Bilgin) birbirlerine doğru ve engellerle dolu aşk macerasını anlatırken, bir yandan da geri dönüşlerle onların bugünlerini yaratan dönemlere uzanıyor. Film, Türkiye’nin 70’li, 80’li, 90’lı ve 2000’li yıllarını ziyaret ederek, o yılların artık unutulmaya yüz tutmuş popüler kültür öğelerinden, müziklerinden, yaşam biçimlerinden ve alışkanlıklarından besleniyor. “Aşk Tesadüfleri Sever” pek çok gerçek hikayeden yola çıkılarak derlenmiş olaylar bütünüyle; İstanbul’dan Ankara’ya yaptığı nostaljik yolculuğun içinde izleyiciye doyurucu, duygusal, yıllarca akıllardan çıkmayacak bir aşk filmi vaad ediyor. (sinemalar.com)

Film genel anlamıyla güzel. Mehmet Günsür ve Belçim Erdoğan güzel bir ikili olmuşlar ve filmin konusuna çok yakışmışlar. Altan Erkekli onun için ne yazılabilir ki tek kelimeyle muhteşem bir sanatçı. Diğer oyuncular da gayet güzel zaten hepsi alanlarında iyiler.

Görüntü ve ses mükemmel ses efektleri süper. Film müzikleri harika, filme çok yakışmış diyebilirim.
Büyük bir keyifle izlenebilecek düzeyde bir film. Geçmişle bugün arasında, çocukluk aşkıyla 25 li yaşlar arası  yaşanan bir aşk hikayesi. Aşkı tam anlatıyor mu ? Tarışılır.

Aşk Issız Adam da daha mı güzel anlatılmıştı?


Her şey güzel de filmin sonunu hiç sevmedim,  film yarı olmadan sonu belliydi bence. Klasik Türk filmi sonu olmuş. Çok daha farklı bir son olabilirdi böylesine güzel bir film için,  yani sonunu beğenmedim.

Arash Pure Love klibinin benzeri olmuş sonu,  sanki oradan esinlenmiş, kopyalanmış gibi.

Yine de keyifle izlenebilecek bir film diyebilirim. Türk filmi sevenlerine.

Arash Pure Love

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir